معرفی وبلاگها و سایتهای دیگه (به ویژه دوست و آشنا!) یکی از کارهایی بود که بود! یه نمونه از اون (معرفی دروازه گربه، وبلاگی که آتیش به پا کرد، رو می بینید!) با سرچ دروازه گربه در گوگل، تا متعددی این مطلب اولی و سپس دومین یافته پیشنهادی گوگل بود.

 

وبلاگ دروازه گربه؛ گامی در نهادی شدن فرهنگ نقد و انتقاد در دانشگاه امام صادق (ع)

در پستهای قبلی از زیاد شدن شب نامه های بی نام و نشان بر در و دیوار مسجد و جاهای مختلف دانشگاه انتقاد کرده بودم. این بار وبلاگی طراحی شده تا این انتقادها سامان یابند!

۱. عقیده من بر این است که اساتید باید با چاقوی نقد، به جان یکدیگر بیفتند!

۲. هیچ دانشجویی نباید بی تفاوت باشد. (از فریضه امر به معروف بگیر تا جمله آقا که لب انتظار ما از دانشجو مطالبه است؛ نتیجه می گیریم که نقد واجب است!)

دانشجوجماعت، لب انتظاری که از او می شود، مطالبه است. نقد هم در فرآیند مطالبه جای می گیرد!

۳. شاید مشکل از سیستم کثیف نباشد ولی بیشتر دانشجویان امام صادق جرات ندارند بگویند که این نقد را ما نوشتیم. (در سال گذشته تنها یک شب نامه با اسم دیدم!)

۴. خیلی ها بلد نیستند نقد کنند! (در حالی که وظیفه دارند یاد بگیرند!؟)

۵. خیلی ها بلد نیستند به نقدها جواب درستی دهند! (حتی اساتید و مسئولین!)

۶. یاد نگرفتیم نقدپذیر باشیم.

۷. فرهنگ نقد (چگونه نقد کنیم و چگونه به نقدها جواب دهیم و نقد پذیر باشیم) باید جا بیفتند.

8. نه امام صادقی ها در وضع مطلوب هستند و نه وضعیت تولید علم در دانشگاه. حتی اگر در سطح مطلوب باشند؛ باز هم بی نیاز از نقد نیستیم و آن روشن است!

 

http://darvazegorbe.blogfa.com

وبلاگ دروازه گربه، برای نقد درونی دانشگاه امام صادق (ع) و امام صادقی ها (سیستم دانشگاه، مسئولین و اساتید، دانشجویان، فارغ التحصیلان و نهادهای دانشگاهی و دانشجویی) راه افتاده و از شما که ربطی به این دانشگاه دارید، در خواست کمک کرده تا همدیگر و خود را نقد کرده تا به سوی وضع مطلوب (تولید علوم اسلامی و ...) برسیم. همه می توانند با نام کاربری و کلمه عبور omomi در بخش وبلاگهای گروهی blogfa.com مطلب بنویسند و نقد کنند و دفاع کنند. البته کامنت(نظر) هم که جای خود دارد.